הורים יקרים,

השרות הפסיכולוגי החינוכי של עירית ירושלים עומד לרשות ילדי העיר ירושלים בחרום כמו בשגרה.

אנו נמצאים בתקופה מורכבת, מלאת מתח ואי ודאות, עם יציאה משמעותית מאוד משיגרה ושינויים והנחיות שמתרחשים מדי יום. אנו יודעים שתקופה זו היא מאתגרת עבור ילדכם, אבל במיוחד עבורכם. בתקופה זו, יותר מתמיד, אתם, ההורים, עומדים בחזית, והינם דמויות המבוגרים המשמעותיות ביותר עבור ילדכם. בזמן זה הורחבו תפקידי ההורות עקב כך שמערכות הלימוד נסגרו, וכמעט ואי אפשר לצאת מהבית, וכן ידוע שחלקכם גם עסוקים סיבב נושאי פרנסה ודאגות נוספות שהמצב הזה מביא עימו.

חשוב לנו שתדעו שלמרות חוויות הבדידות שאולי נוכחת אצל חלקכם, אנחנו עסוקים מאוד באיך אפשר להקל ולעזור בדרכים שונות. אנחנו בקשר עם מסגרות החינוך של ילדכם, פתחנו קו חם עבורכם, ובנוסף נפתח האתר הנ"ל.

אנו יודעים שמבחינה רגשית ופסיכולוגית תקופה זו מביאה איתה התמודדויות שונות עם הילדים שאתם מתלבטם לגביהם. איך להתמודד ומה לעשות עם השעות הרבות בבית? איך לדבר איתם על המצב? מה להגיד לקטנים? איך להתמודד עם החרדה שאולי עולה? איך נכון להתייחס לשינוי השגרה? מה עושים את קשיי התנהגות שאולי קיימים ואף מחריפים? איך להתמודד עם הדאגות שלכם  בתור הורים סביב כל מה שקורה? ושאלות רבות נוספות.

בזמן זה מופצים ברשת ובאמצעי התקשורת השונים דברים רבים הבאים להנחות ולהציע התערבויות שונות.  לעיתים החומרים הרבים יכולים להציף ולבלבל. על מנת לעשות סדר בכל הדברים שמופצים,  אספנו ערכנו וריכוזנו כאן באתר חומרים שנראו לנו טובים, תורמים, ומקצועיים. האתר כמובן יתעדכן עם הזמן בהתאם למציאות ובהתאם לחומרים נוספים שנכתוב ונציע.

כמו כן נציע לכם לצפות בוובינארים וסרטונים מעניינים, אשר הקישורים למועד צפייתם יפורסמו כאן. .

מעבר לחומרים שריכזנו כאן, השרות הפסיכולוגי חינוכי של עיריית ירושלים עומד לרשותכם במידת הצורך. ניתן ליצור איתנו קשר דרך מוקד 106  בין השעות 8 בבוקר ל-10 בלילה.

בתקווה לימים טובים בריאים ורגועים בקרוב

צוות השרות הפסיכולוגי ירושלים.